Додаткові освітні послуги. Наші гуртки

Оскільки сьогодні надзвичайно актуальною є проблема щодо виявлення здібностей, інтересів та нахилів дітей, розвиток їх творчих здібностей та інтелекту з дошкільного віку є чи не найкращими інвестиціями у майбутнє. Широкі можливості у розв’язанні проблеми розвитку творчих здібностей дитини надає гурткова робота, яка в дошкільному закладі є популярною формою організації життєдіяльності і становить невід’ємну частину освітнього процесу. Вона розглядається як ефективний шлях формування компетентної та творчо спрямованої особистості задля своєчасного виявлення інтересів, здібностей і нахилів дітей, розвитку креативності, як однієї із базових якостей.

Кожен малюк прагне до творчості і руху. Це приносить дітям радість, впевненість у собі, допомагає пізнавати себе і світ навколо. Наш садок винагороджує це прагнення цікавими заняттями, які допомагають кожній дитині виявити і розкрити свої здібності, дізнатися багато нового, а також швидше розвиватися і рости здоровим. Для цього в дитячому садку і організовано гурткову роботу. Заняття в гуртках дозволяють дитині розкритися, а батькам побачити весь спектр її справжніх можливостей і сферу майбутніх інтересів.

Проаналізувавши освітні запити батьків, педагоги ДНЗ намагаються в повному обсязі забезпечити виконання варіативної складової державного стандарту. Батьки позитивно оцінюють умови, які створюються для розвитку та навчання їх дітей в спортивних секціях, шахових клубах, хореографічних та театральних гуртках, та приймають активну участь в сумісних заходах.

Всі гуртки працюють на безоплатній основі

(відповідно до річного плану на 2023-2024 н.р.)

Театральний гурток «Маленькі актори»

Мета гуртка: удосконалення всебічного розвитку творчих здібностей дітей засобами театрального мистецтва, розкриття творчого потенціалу дитини, розвиток пізнавальних інтересів дітей, розширення світогляду та мовленєвого спілкування, виховання естетичного смаку.

Діяльність гуртка створює умови для соціалізації, посилюючи адаптаційні здібності, коригує комунікативні якості, допомагає усвідомленню почуття задоволення, радості, успішності.

Керівник : Зубко О.О.

Вокальний гурток  «Співаночка»

Спів сприяє фізичному розвитку дитини і несе в собі великий виховний потенціал. Саме тому у нашому садочку функціонує вокальний гурток «Співаночка». Керівник гуртка Книжна А.М. спрямовує свою діяльність на розвиток у своїх вихованців голосу, слуху, творчого мислення, артистизму та обов’язково пам’ятає про гігієну та охорону дитячого голосу.

Керівник : Волошина О.С.

Хореографічний гурток «Дріботушки»

У нашому закладі функціонує гурток «Хореографія для малюків» керівником якого є досвідчений фахівець Чиніна О.Л.

Заняття гуртка проводиться для того, щоб розвинути у дітей почуття ритму, виразність руху, фантазію і уяву, адже різного характеру танці, музичні ігри, рухові танцювальні вправи і комплекси допомагають дитині зрозуміти зміст музики, освоїти її непросту мову. Окрім цього під час заняття танцями ми розвиваємо у дошкільнят музичний слух, гнучкість, пластику, зміцнюємо дихальну, м’язову і серцево-судинну систему дитячого організму, тим самим сприяючи здоровому способу життя.

Гурток з фізичного виховання «Шкіряний м’яч »

Метою програми є удосконалення фізичного розвитку та підвищення  функціональних можливостей засобами оздоровчої аеробіки.

Керівник: Нерода І.О.

Гурток з фізичного виховання   «Акробат»

Керівник: Нерода І.О.

Гурток  «Орігамі»

МЕТА ГУРТКА: Дати дітям знання про папір, його виробництво, види, властивості. Формувати творчу особистість, емоційний, фізичний,    інтелектуальний розвиток та задоволення потреби дитини у творчій самореалізації.

Керівник: Смальченко В.М.

Гурток  «Королівство шахів»

Шахи – справа корисна, кумедна, захоплююча, але і складна. Шахи –  це мистецтво і спорт. Шахи – це труд. За всю історію людства тільки шахи були удостоєння звання найбільшої гри людства. Недарма, за легендою, це гра від Бога. Це не тільки додаткове навантаження,це – розвага і відпочинок, спорт і інтелект, розвиток і прогрес.

Керівник: Топчієва Л.А.

Гурток «Кольорові долоньки»

Метою роботи гуртка є прилучати дітей до культури свого народу; ознайомлювати із творами видатних художників, розвивати творчі можливості дітей. Дати перші навички розуміння основ перспективи, кольорознавства, композиції; познайомити дошкільнят з основними жанрами і видами образотворчого мистецтва.; Забезпечувати індивідуальну роботу на основі інтересів, нахилів і уподобань вихованців. Сприяти формуванню умінь і навичок, інтересу до різновидів мистецтва, розвитку творчих здібностей, естетичного і художнього смаку. Виховання почуття колективізму, патріотизму, любові до рідного краю до творчості та всього красивого в природі.

Керівник: Кулинич М.О.

Гурток «Серветкова фантазія »

Метою навчальної програми є формування компетентностей особистості у процесі опанування образотворчого мистецтва.

Керівник:  Брек Т.В.

Гурток «Розумники»

Метою роботи гуртка є розвиток творчої уяву, вміння фантазувати, креативного мислення; розвивати  якості уваги – сконцентрованості (зосередження на одному і тому ж предметі, об’єкті діяльності), сталість (тривалість збереження уваги на завданні), обсяг уваги (кількість об’єктів, яку дитина здатна охопити).

Керівник: Струтинська І.В.