Освіта дітей з особливими потребами (програми)

В Україні поширена система логопедичної допомоги дітям дошкільного віку.  В ДНЗ №8 «Волошка» організовано роботу груп  компенсуючого типу для дітей з мовленнєвими вадами, функціонує 2 логопедичні групи.

Головна мета корекційного впливу – формування у дітей правильного, чіткого, виразного мовлення з урахуванням лексичної та граматичної будови мовлення.

Організація роботи вчителів-логопедів здійснюється відповідно  Програми «Організація корекційно-розвивальної роботи в групах для дітей із порушенням мовлення» (авт. – Шеремет М.К., Стахова Л.Л., Кравцова І.В., Кравченко А.І.);

З метою забезпечення  ефективності процесу корекційно-педагогічної роботи з дітьми логопедичної групи  вчителі-логопеди   професійно  здійснюють діагностичну діяльність – вивчають анамнез, причини мовленнєвих порушень у вихованців, здійснюють обстеження мовлення, складають індивідуальні корекційно-компенсаторні плани роботи з кожною дитиною. Вчителі-логопеди здійснюють організацію  корекційної  роботи з  виправлення мовленнєвих порушень у дітей з використанням як традиційних видів роботи, так й елементів казкотерапії, логоритміки, ігротерапії.