Як залучити дітей до сортування сміття.

Навчити дитину піклуватися про нашу планету — першочергове завдання для батьків, які хочуть, щоб їхні діти виросли свідомими та здоровими.

Звісно, найважливішим буде приклад батьків. Знання, навички та звички, отримані від найрідніших людей, дуже важливі для дитини й визначають її вчинки в майбутньому.

Тому ставитися дбайливо до планети потрібно починати вдома й залучати до цього дітей.

Діти — дуже допитливі, цікавляться всім новим, їм хочеться досліджувати світ та дізнаватися його таємниці.

Розкажіть дітям, чому важливо навчитися сортувати сміття і здавати його на переробку до пунктів прийому вторсировини.

Ходіть до магазину з еко-сумкою. Покажіть дитині, що купу поліетиленових пакетів можна замінити стильним ранцем або еко-сумкою, які не тільки практичніші, але й не будуть шкодити довкіллю.

Почніть сортувати сміття. Поясніть, чому важливо навчитися сортувати сміття і здавати його на переробку до пунктів прийому вторсировини. Зазвичай дітям подобається процес сортування, адже він нагадує гру.

Не викидайте небезпечне сміття в загальний смітник. Розкажіть дитині, чому не можна викидати батарейки, акумулятори та подібні токсичні речі у звичайні смітники.

Вибирайте скляну тару замість пластикової. Скло легше переробити. Крім того, пластик часто містить шкідливі речовини.

Використовуйте харчові відходи з користю. Якщо у вас є город або сад, організуйте ділянку для приготування компосту — натурального органічного добрива для рослин із харчових відходів. Розкажіть дітям про простий і корисний спосіб переробки залишків овочів та фруктів. Нескладна робота на присадибній ділянці зміцнить імунітет дитини й поліпшить настрій.

Купуйте тільки потрібні товари та не викидайте зайвого. Розкажіть, що непотрібні речі можуть бути корисними для когось: їх можна роздати друзям або віднести в благодійний фонд.

Вибирайте іграшки з натуральних матеріалів: тканини, дерева, паперу. Такі іграшки легше переробляються й не шкодять довкіллю. До того ж, вони безпечніші для дитини.