Середня А група

Вихователь : Струтинська І.В.
Мова рідна, слово рідне Незабаром свято

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
Ось ми і дочекались літа,
Перше червня – ваша втіха,
Бо цей день у всьому світі,
Приурочили нашим дітям!
Все навкруги у квітах,
Променів сонця багато –
На планеті Земля наші діти
Відзначають нині свято.

1 червня, в Україні і світі відзначається радісне і веселе дитяче свято – Міжнародний день захисту дітей.

День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.

Історія свята

День захисту дітей офіційно був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Саме тоді у Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення заснувати міжнародний День захисту дітей. Це було зумовлено тим, що після Другої світової війни багато неповнолітніх по всьому світу залишилися сиротами, без даху над головою, їжі і з різними захворюваннями.

Уперше День захисту дітей відзначався у 1950 році в 51 країні світу. А вже в 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини.

В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

Символ свята

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі – символ спільної домівки.

Як відзначають День захисту дітей

У цей день проводяться різноманітні розважальні заходи та благодійні акції, концерти, змагання, конкурси, подарунки, лекції, виставки, демонстрація фільмів, виступи артистів і аніматорів.

Потрібно пам’ятати, що День захисту дітей — це не просто веселе свято для самих діток, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, щоб діти росли здоровими і щасливими, вчилися і займалися улюбленою справою.


У світі всі малята –

і хлопчики, й дівчата
повинні право мати
щасливими зростати.
В турботливій країні,
у люблячій родині
мужнітимуть здорові
біляві й чорноброві.
Бо очі карі й сірі
у злагоді та мирі
не плачуть, а сміються,
що “дітками” зовуться.

28.05.2020  Вихователь:Мороз В.Л.
Любій малечі про цікаві речі
Тема : Незабаром літо . Спостереження за природою влітку

I. Теплий, довгий-довгий день,

Повна миска черешень,

Достигає жовтий колос,

Демонструє коник голос,

І суничка дозріває.

Тож коли це все буває? (Влітку)

І. Вступна бесіда

— Ось і незабаром настане літечко. Які місяці має літо?

— Чи знаєте ви, чому вони так називаються?

Назва місяця «червень» (тобто «красний», «красивий») походить від назви комахи (вид червеців), яку збирали у цій час, а потім виготовляли з неї червону фарбу для бойових знамен княжих дружин.

У давнину слов’яни називали цей місяць ізок (час стрекотання коників), а також ау {час збирання окремих видів грибів). В окремих місцевостях його називають ґедзень (ґедзь), бидцень (бицькатися — тварини відганяють кровососів), хліборост, світозар, сінокосінь, бджоляр, світогрій, щедрій. Назва «июнь» походить від імені давньоримської богині неба Юнони.

Сьомий місяць року зобов’язаний своїм ім’ям давньоримському імператорові Юлію Цезарю — «июль», У слов’ян його назви були пов’язані із різними видами праці: білень (час відбілювати полотно), пасень, косень (заготівлясіна), су ничник і чорничник. А також жарник, грозовик, росяні зорі, маківка літа, жнивар, сінозарник, громотворець, липець, липень.

Джерелом походження назва місяця серпня, звісно, є серп — знаряддя праці на збиранні трав, хліба. У білорусів він має аналогічну назву — жнивець. Називали його також заревом (від частих зірниць), кивнем (коні головами кивають, відганяючи кровососів), густирем (бо було багато наїдків), грибнем.. Російська назва «август» має давнє походження — від імені давньоримського імператора Октавіана Августа.

— Які відчуття, спогади викликає у вас літо?

— Літо користується чи не найбільшою любов’ю як у дітей, так і в дорослих. Це не тільки час відпочинку, але й наимальовничіша пора року. Літо приваблює нас своїм теплом. Природа тягнеться назустріч йому.

Як гарно зараз у лісі! Помилуйтеся зеленню дерев. Улітку вона стає яскравішою.

Зранку на травичці можна побачити росу. Як ви розумієте вислів «сонце росу випиває» ? Особливо гарні квіти вранці, всі прикрашені крапельками роси

Загадки

 • Горів у траві росистій Ліхтарик золотий. Світив — і враз потух — Перетворився в пух. (Кульбаба)
 • Стебельце — шершава драбинка, У серединці — чорна вуглинка, Пелюстки блискучі, як лак.

Це квітує червоний… (мак).

 • Стою стрункий, високий,

В зелених шатах я,

І золотом оздоблена Голівонька моя. (Соняшник)

 • На просторах поля золотого

Сині зірочки тремтять.

Мов шматочки неба голубого,

Вмирають, виблискують, горять, горять. (Волошки)

 • Виросли на лузі сестрички маленькі.

Очки золоті, а вії — біленькі. (Ромашки)

— Прислухайтесь до ароматів літа. Чим пахне ця пора року? Які запахи літа подобаються вам найбільше?

— Як ви вважаєте, чому літо називають «смачним» ? Які літні «дарунки» подобаються вам?

 1. Розучування гри «Подоляночка»

Десь тут була Подоляночка,
Десь тут була молодесенька.
Тут вона впала,
До землі припала,
Личка не вмивала,
Бо води не мала.
Ой устань, устань, Подоляночко,
Ой устань, устань, молодесенька,
Вмий своє личко,
Личко біленьке,
Та візьмися в бочки,
Поскачи навскочки,
Біжи до Дунаю,
Бери ту, що скраю

 1. Завдання для спостережень влітку

Народні прикмети щодо передбачення погоди.

 • Птахи в’ють гнізда з сонячного боку — на холодне літо.

Перші гриби (зморшки та сморжі) виросли на пагорбі — на дощове літо, коли ж в улоговищі, — на сухе.

 • Трава в червні починає сохнути,— на дощове літо.
 • Рясно цвіте гречка — на спекотне літо.
 • Які метелики навесні вилетіли першими — білі чи червоні? Якщо червоні, літо буде багате на мед і сухе, а білі — мокре і щедре на молоко.
 • На початку місяця з’явилися маленькі гусенята — на сонячне літо.

III. Підсумок

— Де відпочиватимете влітку?

— Що збираєтесь робити влітку?

— Чистих вам рос, любі діти, й доброго відпочинку!

28.05.2020 Вихователь : Струтинська І.В.

Тема. Равлик.

Дидактична гра «Із чого іграшки?»
Педагог роздає дітям картки із зображеннями іграшок і просить розподілити на групи іграшки, виготовлені з різного  матеріалу: пластмаси (лялька, сопілочка), гуми (м’яч, надувний равлик), хутра (плюшевий ведмедик, зайчик на руку), дерева (пірамідка, кубики)…

Практична робота
1. Відщипніть від жовтого пластиліну шматочок завбільшки з волоський горіх.
2. Розімніть його й розкачайте в ковбаску завтовшки з вказівний палець.
3. Один кінець ковбаски загніть і закрутіть спіраллю.
4. Другий кінець ковбаски розріжте стекою.
5. Виліпіть з однієї частини ріжки.
6. Наліпіть на вершини ріжків чорні кульки-оченята

26.05.2020    Вихователь : Мороз В.Л.
Дитина в соціумі   Бесіда «Ось і літо прийшло»
Запитайте дітей, які сезони року вони знають. (Весна, літо, осінь, зима.) Поговоріть про прикмети, якими характеризуються чотири сезони. Як ми дізнаємося, що прийшла зима, літо? .. Розкажіть дітям, що в різні пори року Земля по-різному підставляє сонячним променям свою поверхню. Коли сонячні промені падають більш прямовисно, прямо, Сонце гріє спекотніше. Якщо ж промені Сонця падають на земну поверхню під кутом, то вони гріють слабкіше. Ось від цього і залежить зміна сезонів. Розкажіть, що зараз ви будете знайомитися з чудовим порою року – влітку. В кінці  запропонуйте дітям намалювати портрет Літа Червоного. Здрастуй, літо червоне! За весною приходить літо. Його чекали і люди, і рослини, і тварини. Влітку сонце вдень стоїть високо в небі, світить яскраво і гріє – стає жарко. День триває довго, ночі короткі, світлі. Все цвіте, посміхається, радіє тепла. Тепер можна ходити в легкому одязі і взутті (а то і босоніж) і довго гуляти. Нагрівається вода в ставку, річці, озері, тому влітку всі із задоволенням купаються і засмагають. Влітку бувають грози і теплі зливи. Пташенята починають залишати гнізда, вчаться літати. Кружляють над водою бабки, над квітами – метелики і бджоли. Наливаються в садах плоди, встигають соковиті ягоди. На луках – пишний килим з трав і квітів. Багато людей роботи в полі, на лузі і на дачних ділянках.
 Поясніть приказки:
«Влітку зоря з зорею зустрічаються»
 «Влітку сонце високо, а з ранку до вечора далеко» (Великий світловий день.) Чому говорять: «Влітку кожен кущик ночувати пустить»? (Тому що влітку дуже теплі ночі.)
Запропонуйте дітям подумати, про що можна сказати «літній»? (Дощ, день, сінокіс, луг, город, сад, ліс.) «Літня»? (Погода, хмара, гроза.) «Літній»? (Хмара, настрій, сонце, небо, ранок.) Попросіть придумати визначення до слова «літо». Яке воно? (Сонячне, дощове, щедре, ласкаве …)
Попросіть дітей замислитися, чому про цей час року говорять: «літо червоне»?
Чим же красиве літо? А красиве воно золотими сонячними променями і перловими хмарами, срібними дощами і алмазними росами, смарагдовими травами і семиколірний райдугами. І ще незліченними множинами квітів, що розпускаються в цю пору року.
 Дощі і роси
Поспостерігайте з дітьми за теплим літнім дощем. Послухайте, як він шумить. Подивіться, як пузиряться калюжі. Після дощу зверніть їх увагу на те, як позеленіло листя, як все травинки і квіти виблискують і переливаються на сонці.
Дощі є : моросящі, сліпі, обложні, грибні, , що йдуть смугами, косі, зливи (проливні).
Звернути  увагу дітей на ранкову росу. Дощу немає, а трава і листя ростуть біля самої землі. Проведіть  рукою по траві: долоньки стануть вологими. Раніше селянські діти любили бігати по росі босоніж. Вони вважали, що це ні з чим не порівнянне задоволення! У теплі літні дні сонце добре прогріває землю, але вночі повітря охолоджується. Що знаходиться в повітрі водяна пара осідає на рослини, які швидко остигають від нічного холоду, і перетворюється в дрібні водяні крапельки – росу. Роса не утворюється на землі або стежках, так як вони довго зберігають сонячне тепло. Вранці сонце знову прогріває землю і роса зникає. Люди давно помітили, що якщо вранці сильна роса і туман, то це до гарної погоди. літня гроза . Влітку часто бувають грози.
Літні грозові хмари складаються з нескінченної кількості крапельок води, заряджених електрикою. Між двома такими хмарами проскакує електричний заряд великої потужності. Це і є блискавка. Іноді блискавка виникає між грозовою хмарою і землею. Тоді може спалахнути дерево або стіг сіна, в який ударила блискавка. Ось чому в літню грозу не можна ховатися від дощу під самотньо стоять деревами. Під час розряду грозових хмар спочатку ми бачимо блиск блискавки, а потім до нас доносяться гуркіт грому. Це відбувається тому, що звук поширюється в повітрі повільніше, ніж світло. Якщо між блискавкою і громом дуже довгий проміжок, то це означає, що гроза йде десь далеко. Зазвичай заздалегідь видно, що збирається гроза: сонце сильно пече, в повітрі накопичується волога, стає тихо і душно. На горизонті помітно скупчення потужних купчастих хмар. Вони швидко насуваються і незабаром займають все небо, яке починає по-особливому змінюватися і навіть відчувається особливий – передгрозовою – світло. Вітер дме поривами, різко змінює напрямок, а потім посилюється, піднімає хмари пилу, зриває листя і ламає гілки дерев, може зірвати покриття дахів у будинків. Потім зверху з хмари обрушується стіна проливного дощу, іноді з градом. Виблискують блискавки, лунають оглушливі гуркіт грому. Небезпечне, але дуже красиве видовище!

Чим небезпечна гроза? Перш за все, блискавичним розрядом. Від блискавки може виникнути пожежа. Пряме влучення блискавки може привести до смерті! Інша небезпека – сильний вітер, що ламає гілки дерев і ушкоджує будови. Падаючі від вітру дерева часто пошкоджують лінії електропередач. Через них і люди можуть отримати травму. І, нарешті, сильна злива з градом. Град побиває посіви. Якщо від нього вчасно не сховатися, то не уникнути синців .
Після дощу, коли крізь густу завісу хмар проглядає сонечко, на небі з`являється гарна семибарвна веселка. Вона з`являється там, куди йдуть грозові хмари. Веселку видно до тих пір, поки краплі дощу часто і рівномірно падають на землю. Чим більша краплі і чим частіше вони падають, тим яскравіше веселка. При нагоді  покажіть дітям веселку і попросіть розглянути її, назвати черговість кольорів . Зверніть увагу дітей на те, що райдужні лінії мають форму півкола і неоднакову довжину.  На що схожа веселка ?(на міст). В давнину веселку так і називали – перекинутий в часі міст, що зв`язує небо і землю. Вона розфарбована в сім кольорів, подарованих їй променями сонця. Кольори веселки розташовані в суворо визначеному порядку: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Ці кольори складають білий сонячний промінь, який під час дощу заломлюється в краплях дощової води. Зазвичай ми бачимо веселку, коли дощ ще не скінчився, але на небі світить сонце. Веселку можна бачити не тільки на небі, але і в фонтані, під час купання в річці, коли піднімається багато бризок. Головне, щоб сонце і вода «працювали» разом.

25.05.2020  Вихователь : Струтинська І.В.
Математичні цікавинки Тема : Частини доби

«Майструємо геометричні фігури»

Мета: Розвивати вміння конструювати геометричні фігури за словесним описом і перерахуванню характерних властивостей.

Матеріали: набори рахункових паличок, мотузочки (шнурки)

Хід:Дорослий читає вірші, а діти роблять геометричні фігури з мотузочок і рахункових паличок.

Жили-були два брати:

Трикутник з квадратом.

Старший – квадратний,

Добродушний, приємний.

Молодший – трикутний,

Вічно незадоволений.

Той кричить йому:

– Дивись,

Ти повніше мене і ширше,

У мене кутів лише три,

У тебе ж їх чотири.

Діти з рахункових паличок моделюють квадрати і трикутники, потім називають фігури.

Але настала ніч, і до брата,

Натикаючись на кути,

Молодший лізе злодійкувато

Зрізати старшому кути.

Йдучи, сказав:

– Приємних

Я бажаю тобі снів!

Спати лягав ти квадратом,

А прокинешся без кутів!

уточнюєте у дітей, яка фігура вийде, якщо у квадрата зрізати кути. (Коло). Діти роблять круги з вірьовок.
Потім називають всі зроблені геометричні фігури.

«Намалюй геометричну фігуру»

Мета: Продовжувати розвивати уявлення про геометричні фігури та вміння замальовувати їх на аркуші паперу .

Матеріали:аркуш паперу , прості та кольорові олівці.

Чотири є у нас кута,

Чотири сторони.

Всі сторони рівні у нас

І всі кути рівні.
(Квадрат)

Я без сторін і без кутів,
Як звуся, відгадай.
І на малюнках дітлахів
У сонечку впізнай.
(Круг)
Маю я три сторони
І три кути.
Чи мене назвати
Зможеш ти?
(Трикутник)
На квадрат я дуже схожий.
Маю теж чотири сторони.
Тільки дві з них протилежні —
Однакової довжини.
А сусідні — різні.
(Прямокутник)
Має він вершину,
Має і основу,
А якщо покотиться —
То по колу знову.
(Конус)

«Числа сусіди»

 Хід гри:  «У кожного числа є два сусіда – числа: молодше менше на один, воно стоїть попереду і називається попереднім числом; старше більше на один, воно стоїть наступним і називається наступним числом. Розгляньте свої картки і визначте сусідів числа» Діти знаходять попереднє і наступні числа .  Після виконання завдання діти пояснюють: яке число попереднє та наступне до зазначеного числа на картці і чому ці числа стали сусідами.
Загадки про частини доби
Прокукурікав півень і сонечко зійшло,
Пастух жене на пашу худобу за село.
Ми вдягнені й умиті – і на столі сніданок
І знають всі на світі, що це почався…(ранок).
На машині швидко їду, сам педалями кручу
Я б оце вже й пообідав – бо награвся досхочу.
Мама каже: «Тихше треба, щоб не врізатись у пень».
Тепле сонце, чисте небо – ох який же гарний… (день).
На відпочинок сонце сховалось за тополі
І сутінки з віконця повзуть до нас поволі.
Вже тато й мама вдома – вечеряє малеча,
Людей долає втома, прийшов на землю… (вечір).
Чомусь так темно в хаті і радіо мовчить,
Поснули мама й тато і хлопчик в ліжку спить.
Залізло кошенятко в куток на теплу піч.
В кошарі спить ягнятко – усіх приспала … (ніч).
Ігри з лічбовими паличками

25.05.2020     Вихователь : Струтинська І.В.
Віконечко в природу    Тема : «Природа твій друг – коли ти добре знаєш її».
Сьогодні я запрошую вас, діти, до «Школи правил», де ми ознайомимось з правилами поведінки у довкіллі, у природі.
Послухайте вірш:
Йтиму полем, лісом, лугом –
Буду я природі другом.
І рослини, і тварини
Вкрай потрібні для людини
А що таке природа? (Відповіді дітей). Діти, розгляньте уважно малюнок, що зображено у центрі?


Дерево – це символ усієї природи, без якої не було б життя на землі. Сьогодні ми будемо говорити про правила поведінки у природі.
Розглянемо малюнок, де зображено сонце, квіти, метелики.

Це чудово, коли сяє сонце і надворі тепло, коли можна засмагати на сонечку! Сонечко тепле і лагідне, але у спекотну літню днину – на сонці не можна довго перебувати, бо це небезпечно! Може трапитися опік шкіри, або тепловий чи сонячний удар.
Для цього ми повинні дотримуватись певних простих правил:
Гуляти тільки у панамці, кепочці, хусточці.
У спекотні дні – не перебувати на сонці довгий час.
Якщо ми запам’ятаємо ці правила відпочинок буде приємним і безпечним.
Пропоную вашій увазі наступні малюнки , де зображено різних комах бджоли, оси, мурашки.

Чим можуть бути небезпечні ці комахи?
Діти: Вони можуть покусати.
У бджоли і оси – яскраве жовто-чорне забарвлення, воно попереджає, що бджолу краще не чіпати. А її жало – основна зброя для захисту. Бджола жалить дуже боляче.
Слухання вірша : «Хто Юрасика вкусив»
Проти сонечка – квітник,
Тут Юрась гуляти звик.
Зазира у квітку кожну:
– чи тебе понюхать можна?
– Нюхай, нюхай, та гляди,
Щоб не трапилось біди!
Шелестить увесь квітник…
Раптом Юра наш у крик:
Ой, ой, ой! Біжить щосили, –
Мамо,  квітка укусила!
Мама каже: – укусити?
Аж ніяк не можуть квіти.
Хто ж тоді, – Юрась  питає, –
Укусив мене? Не знаю.
Чи не можете, малята,
Ви Юрасеві сказати?
Діти: це бджола.

Давайте пригадаємо як називаються тварини, які живуть вдома. (Свійські тварини).
Кішка – улюблена домашня тварина, улюблениця багатьох з вас. Вона пухнаста, гладенька, лагідна до тих , що її доглядає, але може бути сердита, і навіть, агресивна до незнайомих, або якщо з нею необережно поводитися. Ви повинні знати і розрізняти поведінку кішки. Якщо вона не задоволена, то вона нервово махає хвостиком, шипить, випускає кігті – це сигнал небезпеки, таку кішку краще не чіпати.
Собака – вірний друг людини. Але бувають випадки агресивної поведінки собак. Запам’ятайте, ніколи не дражніть собак, уникайте зустрічі з незнайомими собаками. У собак гострі зуби і сильні лапи – він може боляче укусити. Це дуже небезпечно! Ці тварини наші друзі тільки при правильному поводжені з ними .

Розглянемо картину. Тут зображено ліс, гриби, ягоди.
У першу чергу я хочу наголосити на те, що до лісу ми ходимо тільки з батьками, дорослими членами сім’ї. У лісі є чимало небезпечних рослин, ягід, а також грибів. Це рослини, які мають яскраві, привабливі плоди, яскраві гриби.
Зацікавлення такими рослинами, може стати причиною важкого отруєння.
Запам’ятайте правила:
Не можна їсти невідомі ягоди, серед них можуть бути отруйні: вовчі ягоди, вороняче око.
Не збирайте грибів, які ви не знаєте; серед них можуть бути отруйні: мухомор, бліда поганка.
Не беріть до рук не знайомих рослин, квітів, не робіть з них букетів, не плетіть вінків.
Отже, гуляючи в лісі – будьте обережні! Дивіться під ноги, щоб наступити на комах, які жалять, не чіпайте мурашників, осиних гнізд – вони можуть бути агресивними і покусати.

Любі діти! Весна і літо – чудовий час для відпочинку в природі. Не забувайте про обережність, щоб не трапилось, бува, якихось прикрощів. А дотримання цих нескладних правил – зробить ваш відпочинок приємним.

20.05.2020   Вихователь : Мороз В.Л.
Читання оповідання В.Сухомлинського « Про що ж тепер щебечуть ластівки»
                     ПРО ЩО Ж ТЕПЕР ЩЕБЕЧУТЬ ЛАСТІВКИ?
Під вікном у нас живуть ластівки. Коли вони помости­ли гніздо, я й не знаю. Мама каже, дуже давно.

Минуло літо. Вивели ластівки діток. Вилетіли малень­кі пташенята з гнізда та й полетіли собі. А старі залишили­ся. Тільки тепер вони не ховаються в гнізді. А біля гнізда посідають та й щебечуть. Я вслухаюся в їхнє щебетання. Навесні воно було радісно-тривожне. А тепер тривожно-сумне.

Про що ж тепер щебечуть ластівки?..
Цікаві відомості про ластівку. Розповімо дітям!
Рекорди у світі ластівок:

– Сім’я ластівок за літо знищує близько мільйона різних шкідливих комах (попелиць, жуків, мух, ґедзів, та інших кровососних комах)
– Ластівки приносять корм до 300 і навіть до 600 разів на добу.
– Ластівка з’їдає за рік близько двох тисяч кілограмів (2 тонни) комах, тобто повний кузов вантажного автомобіля.
– Максимальний вік, до якого доживають ластівки – 25 років.
– Висота польоту – від 100 до 4 000 метрів над землею.
– Швидкість, з якою літають ластівки, дорівнює 120 кілометрів за годину.

Народні прикмети про ластівку
– Якщо ластівки весело щебечуть – буде ясна погода.
– Ластівка день починає, а соловей кінчає.
– Ластівки вилітають – погоду обіцяють.
– Ластівки високо літають – на суху погоду.
– Ранні ластівки – врожайний рік.
– Прилетіли ластівки – поспішай закінчувати сівбу.
– Якщо ластівки гніздяться з північного боку будівлі – на спекотне літо.
– Ластівка прилетіла – скоро грім загримить.
– Ластівки ввечері літають низько – завтра буде хмарна погода.

Символіка образу ластівки
Ластівка символізує щасливе родинне життя, ласку, любов і ніжність. Вважається, що ластівки в’ють гнізда лише на будинках добрих господарів.
За народними віруваннями ця пташка оберігає оселю від грому, блискавки і пожежі.
А ще кажуть у народі, що ластівка – це улюблена Богом пташка. Благословив її Господь за те, що, коли розпинали Христа, ластівки крали цвяшки. Своїм щебетанням ластівка прославляє Бога, наче молитвою. Розорення гнізда ластівкивВважається великим гріхом. Цим людина накликає біду на свій дім.
У поляків, чехів і словаків ластівка – пташка, яка сприяє закоханим, переносячи їм вісточки.
Про ластівку сільську (за матеріалами “Українського енциклопедичного словника”)
Маса тіла 20 – 30г, спинка блискуча, чорно-синього кольору, лоб і горло руді. Низ тіла білий з жовтуватим відтінком. Хвіст у вигляді довгої виделки з довгими кінцями.
У природі визначити їх дуже легко, тому що вони не бояться людини, підпускають дуже близько до себе. У польоті відрізняються від інших пташок довгим хвостом. Полюють на комах на льоту.
На місця гніздування прилітають у середині квітня. Гнізда у вигляді глибоких кошиків будують попід стелями і на стінах будівель з вологого грунту, змоченого власною слиною, скріплюють його кінським волосом тощо. Зсередини гніздо вимощують пір’ям, м’якою травою, кінським волосом. На рік буває дві кладки з 4 – 6 білих з плямами яєць. Висиджує самка протягом 13 – 16 днів. Пташенята залишаються в гнізді 20 – 22 дні. Ластівки відлітають на зимівлю у вересні – жовтні.

22.05.2020 Вихователь : Мороз В. Л.
Тема: «Кому водойма – рідний дім? »

Гра «Назви правильно водоймище».

(Запитати у дітей, чи є водоймище у  кімнаті).

Розглянути акваріум:

– Хто живе у акваріумі? (назви рибок)

– Як називаються акваріумні рослини?( водорослі )

– Чим вкрито  дно акваріуму?( камінням )

– Яка вода у акваріумі? ( прозора )

– Чим дихають рибки? ( повітрям )

Загадка:  У хатах прозорих

Всі вони живуть.

Можеш ти їх бачити,

Та не можеш чути (рибки).

Познайомити дітей з новою акваріумною рибкою (мечоносцем).

– Якого кольору рибка? (пояснити, чому так називається).

– Мечоносець живе у воді. На суші він жити не зможе. Очі є, а не блимає. Крила є, а не літає.

– Що це за крила? (плавники)

– Не вміє ходити, бігати, але рухається швидко. Як пересувається? (плаває)

– Є хвіст. Для чого рибам хвіст? (руль).

– Одяг із монеток. Що це за одяг? (луска)

– А де ще живуть риби, крім акваріуму?

Мовна вправа «Скажи де яка?»

 • У акваріумі – акваріумна;
 • Озері – озерна;
 • Річці – річна;
 • Морі – морська;
 • Океані – океанічна.

Пригадаємо назви риб, які живуть у морі. (краб, дельфін, восьменіг )

22.05.2020   Вихователь : Струтинська І . В.

Тема : « Мій веселий восьменіг »
1. Загадка
Ти зі мною не знайомий?
Я живу на дні морському.
Голова і вісім ніг,
Ось і весь я. (Восьминіг).
2. Розглянути з дітьми зразок аплікації.
-Що зображено на картинці (Восьминіг).
-Чому цього мешканця морів і океанів називають восьминогом?
-Які ще частини фігурки восьминога ми бачимо?. (Голову).
-Що знаходиться на голові (Очі, рот).
-З якого кольору паперу виконаний восьминіг (З блакитного паперу).
-Як приклеєні деталі ніг до фону (Тільки верхньої або нижньої частиною).
-Що ще, крім восьминога, зображено на картинці (Водорості, камінчики, бульбашки повітря).
3. Запропонуємо дітям виконати аплікацію.
Виконати фігурку восьминога.
Обвести шаблон на заготівлі для голови восьминога.
Вирізати голову по контуру.
Приклеїти голову восьминога на фон.
Намалювати фломастерами очі і рот восьминога.
Скласти заготовку для ніг два рази навпіл.
Зробити розмітку деталі ноги восьминога.
Вирізати ноги восьминога.
Приклеїти ноги (клей нанести тільки на верхню частину деталі).
4. Виконати водорості.
Намалювати водорості на виворітного стороні зеленої папери.
Вирізати водорості.
Підкрутити верхню частину водоростей ножицями.
Приклеїти водорості на фон.
Вирізати і наклеїти на фон камені.
Наклеїти на фон бульбашки повітря (конфетті).
Ось такий веселий восьминіг у нас вийшов!

21.05.2020   Вихователь : Струтинська І.В.
Любій малечі про цікаві речі       Тема : Крамниця українського національного одягу.
– Діти , сьогодні ми говоритимемо про одяг . А чи знаєте ви , що таке одяг ? Навіщо він потрібний ?
– Так , правильно , одяг нас зігріває в холодну погоду , а в спеку захищає від сонця , прикрашає нас. Поглянувши на одяг , можна визначити , який настрій має людина. Одяг буває різним : звичайним , святковим , національним .
– У що ми зараз одягнені ( у звичайний одяг .)
– Розкажіть про нього ( Розповідь дітей )
Гра « У що я одягнений ?»
Дитина описує свій одяг і складає невеличку описову розповідь
« Я сьогодні одягнена …»
« А ти в що одягнений ? »
– Отже , існує багато різного одягу . Щоб його створити , працюють дуже багато людей . Кравці вирізають одяг з тканини , швачки зшивають тканину . А ще є модельєри , які створюють одяг . А ви хотіли би бути модельєрами ?
– Тоді я запрошую вас до гри 
Гра «Склади одяг із частин »

– Молодці , ви гарно працювали , були справжніми модельєрами ! А як ви вважаєте , ви створили звичайний одяг чи святковий ?(святковий )
– А ще цей одяг є національним .Спробуємо дібрати гарні слова про цей одяг
Гра «Який одяг ?»
Вишиваний , святковий , гарний , рідний , дорогий , квітучий , багатий , кольоровий , національний …
– Молодці , діти ! Як називають людей , які носять національний український одяг ? ( Українці )
– Як називається держава , у якій живуть українці ? ( Україна )
– А зараз послухайте віршика про українців .
Ми є діти українські , хлопці та дівчата .
Рідний край наш Україна , красна та багата .
Гарні вишиванки , стрічкі і намисто ,
Одяг український , одяг променистий .
Наші вишиванки – мов оті віночки !
Справжні українці – в вишитій сорочці .
Розглянемо вишиваночки . Якого вони кольору ? Чим вони вишиті ? ( різнокольоровими нитками )  .
 А чи знаєте ви ,  що означають кольори на вишиванці ?
 Кожен колір має своє значення :
• червоний колір – символ любові та щирості ;
• синій колір – символ неба , сили, здоров’я ;
• жовтий колір – символ сонця , хліба , тепла ;
• зелений колір – символ життя рослинного світу


– Діти, вишита сорочка – це оберіг українського народу . Вона є великим захисником для людей .  Послухайте легенду , як вишита сорочка врятувала життя дітям . Умощуйтеся , і слухайте уважно .
А було це так …
Прийшло на землю зло . Тягнуло за собою всіх – і чоловіків , і жінок . І вже почало наближатися до маленьких діток . Стала на захист матуся одна . З’явився мамі Ангел , і ось що сказав :
– Ти виший сорочку хрестиком , але нікому про це не розповідай ! Бо вони негідні !
І вишила мати сорочку для своєї дитини , та серце не витримало – всім розповіла сон . І цілу ніч матусі вишивали , співали і молились , щоб уберегти дітей від зла . Коли сонце проснулося , зло прийшло , та не знайшло хатини , куди б воно могло зайти !
– Діти чому зло не змогло зайти до хати ? ( Матусі вишили сорочки – обереги своїм дітям . )
– Бачите, яку силу має вишита сорочка , навіть від зла захищає !

20.05.2020  Вихователь : Струтинська І. В.
Заняття в нетрадиційній техніці малювання – «Рибка» за допомогою долоні

20.05.2020  Вихователь : Мороз В.Л.
Гра « Знайди тінь »

19.05.2020 Вихователь : Мороз В.Л.
Тема : « Хто в морі живе »

1. Ми з вами нині вирушимо в казкову подорож, а в цій подорожі нам потрібен чудовий настрій. Спіймаємо в долоньки свою усмішку й відправмо її одне одному. Разом із усмішкою подаруймо всім гарний настрій та сонячні промінчики.
— А зараз ми вирушимо в подорож нашою планетою в одне цікаве місце.
— Як називається наша планета?
— На що багата наша Земля?

Робота із загадками
Між берегів текла-текла,
Мороз зміцнів — під скло лягла. (Річка).

Стоїть корито, повне води налито. (Озеро, ставок).

Не скляне воно, не з металу, а прислухатись — дзвенить. (Джерело).

Поле синє,
Вівці білі
На полі пасуться,
До берега несуться. (Море).

 1. Бесіда «Морські спогади»
  – Чи були ви на морі ?
  – Що ви там робили?
  – Які емоції виникають у вас, коли згадуєте про море?
  – Які моря є на території України?
  3. Розповідь про море
  Море — це частина океану, яка заходить у суходіл. На мапі моря позначають синім кольором (демонстрування зображення на глобусі). Моря є окраїнні та внутрішні. Моря, які є на території України, внутрішні, бо вони з усіх боків оточені суходолом. Море завжди з’єднане з океаном за допомогою проток. Якщо немає виходу в океан — це озеро, а якщо є — це море.
  — Яка вода в морі на смак?
  — Чому не видно солі в морській воді?
  4. Релаксація «Морські хвилі»
  Зараз ляжемо на теплі хвилі, заплющимо очі та відчуємо, як вони торкаються нашого тіла, як вони гойдають нас. Поплескайтеся у воді. Переверніться на спину, відчуйте лагідні промінці сонця на своєму обличчі. Послухайте звуки моря. Що ви чуєте? Розплющте очі.
  5.
  Бесіда «Яке море?»
  Ми з вами на порозі підводного царства.
  — Море може мати настрій?
  — Що може впливати на його характер?
  — Яким ми бачимо море? (Тепле, спокійне, лагідне).
  — Чи завжди воно таке?
  — Яким буває море, коли здіймається сильний вітер?
  — Яке море вам подобається більше?
  — Яким кольором можна зобразити море?
  — Яким буває море, коли на нього падає проміння сонця?
  — Як називається явище, коли сонце лягає спати? (Захід сонця).
  — Як називається явище, коли море хвилюється, неспокійне? (Шторм).
  6. Бесіда «Море в небезпеці»
  У морі значна кількість мешканців. — Яке значення мають моря в житті людини?
  — Що вони дають людям?
  — Але моря зараз у небезпеці — люди дуже їх забруднили. Часто трапляються аварії — у моря виливається нафта. Заводи та фабрики скидають у моря бруд, люди викидають сміття. І морські мешканці погано почуваються й дуже часто від цього гинуть.
  7. Самостійна робота
  Запропонувати дитині намалювати мешканця моря , який їй найбільше запам’ятався

19.05.2020   Вихователь : Струтинська І. В.
Логіко-математичний розвиток   Тема: « Чарівна країна Математика»

-Діти ,ми з вами завітаємо до країни Математики:

«І сувора, і кмітлива Математики країна

Праця тут іде завзято

Вмій лиш спритно рахувати,

Додавати, віднімати

Вмій збагнути все кмітливо,

Дати відповідь сміливо.

Ледарів у нас немає

Хто руки не піднімає?

Вирушаємо у путь –

Нас цікаві речі ждуть.»

1.Дидактична гра: «Якщо знаєш, лічи далі.»

Дорослий називає число, а дітина лічить від цього числа прямою і зворотньою лічбою.

«Покотись веселий м’яч,

Швидко-швидко побіжи

В кого будеш ти в руках

Від … починаєш рахувать.»

2.Дидактична гра: «Порахуй звуки і покажи цифрою»

( дорослий відбиває кількість звуків, дитина рахує і показує цифрою їх кількість)

3.Фізкультхвилинка

Дорослий показує геометричні фігури. Чим схожі і чим відрізняються? У вас є картинки і ви повинні виконати з ними завдання.

Дидактична гра: «На що схоже?»

4.«Чарівні будиночки»

(діти «записують» склад чисел із двох менших).

Завдання 6.

Дорослий – А тепер перевіримо, який ти в мене кмітливій. Уважно слухайте завдання.

Вправа «Так чи ні»

(якщо «так» – плескайте в долоні, якщо «ні» – тупотіть ніжками)

«Влітку опадає листя …»

«Трикутник має 4 сторони …»

«Три жирафи мають три шиї …»

-Молодці, ви добре працювали і гарно виконали завдання. На цьому наше заняття закінчене.

Підсумок. Чим ми займалися ? Яке завдання найбільше сподобалося?

18.05.2020   Вихователь : Струтинська І.В.
Віконечко в природу  Тема : « Мешканці води – риби»

 1. Загадки про риб
  Жива у воді вона,

Зловиш, витягнеш її –

Помре вона тоді.

Крила є, та не літає,

Очі є, та не блимає,

Ніг немає, та не наздоженеш.

Блищить в річці чистої

Спинкою сріблястою.

У батьків і дітей

Весь одяг з монеток.

Про кого ці загадки? (про риб).

Характеристика риб (за текстом загадок)

Риба живе в воді. На суші жити не може. Очі є, та не блимає. «Крила» є, та не літає. Що це за крила? (плавці). Не ходить, не літає, але рухається швидко. Як вона переміщується? (плаває). Є хвіст. Для чого рибам хвіст? (кермо). Одяг з «монеток». З якихось монеток цей одяг? (це луска). Риба живе в воді. Де може жити риба? (в акваріумі, в морі і т. д.). Як називаються риби, що живуть в морі (морські), в річці…, в акваріумі..
Перерахуйте відміні ознаки риб: «У неї є голова, рот, очі, зябра, тулуб, хвіст, плавники. Тулуб вкрите лускою»
2.Відгадайте загадки, знайдіть – відгадки.

На дні, де тихо і темно,

Лежить вусатий колода (сом)

Колючий, та не їжак

Хто це? (йорж)

До нас з казки припливла,

Там була царицею.

Це рибка не проста.

Рибка… (золота)

Яскраво – червоний або чорний,

Дуже жвавий і моторний,

Довгий гострий хвостик носить

І зветься … (мечоносець)

На які групи можна поділити цих риб? (на прісноводних риб і акваріумних риб).

 1. Робота з картинками

Знайти і обведіть в гурток акваріумних рибок.

Обвели в гурток сомика, а сома немає. Чому?

Розповідь – порівняння.

Чим вони відрізняються і чим схожі?

«Це сом і сомик, у них є голова, рот, тулуб, хвіст, плавники.

У сома – вуса, а у сомика – вусики. Сом живе в річці, а сомик в акваріумі. Річковою рибою харчуються птахи, тварини, люди; акваріумними рибками ми милуємося».
5. Читання казки Р.Вердіні « Розумні рибки »
На дні великого синього моря жили дві маленькі рибки. Одну рибку звали Гуппі, другу – Даніо. Добре їм жилося, у рибок був власний маленький затишний будиночок. Якось у море з крутого берега впав камінь.
– Він загородив наш дім! – закричав Даніо. – Тепер ніхто не зможе прийти до нас у гості! Треба швидше відсунути камінь!


Та як не намагалися бідолашні рибки штовхати камінь, вони так і не змогли зрушити його з місця. Рибки дуже втомилися. Даніо навіть спітнів. Він вийняв з кишені хустку і став витирати лоба.
Раптом щось блиснуло, і над ними захитався гачок, звичайний рибальський гачок.
– Я придумала! – сказала Гуппі, побачивши гачок.

Вона принесла мотузку. Даніо трошки злякався гачка, але удав, ніби він нічого не боїться, і навіть заспівав пісеньку:

Сірий камінь за бочок, за бочок
Я повішу на гачок, на гачок!

Рибки обв’язали камінь мотузкою. Даніо накинув петлю на гачок, смикнув його і відскочив убік.

А на березі сидів рибалка і чекав. Він одразу потягнув вудку і сказав:
– Мені сьогодні пощастило! Яка величезна, яка важка риба!
І витягнув з води камінь.
Рибалка дуже здивувався, а то б він, звичайно, почув, як сміються та радіють Гуппі і Даніо.

18.05.2020  Вихователь : Мороз В.Л.
Спостереження за метеликом
Звернути увагу дітей на літаючого метелика.Коли метелик сяде, запропонувати дитині тихенько, щоб не наполохати, підійти і розглянути його барвисті крильця, тулуб, голівку, вусики. Метелик маленький, ніжний, красивий. Ось як про нього написала Олена Пчілка:
Діти бігають, стрибають,
Далі весело гукають:
Ах! Метелик! Подивіться!
Ось він, ось він метушиться!
Та який же гарний, гожий,
Наче квітка прехороший
!

08.05.2020     Вихователь:Мороз В.Л.

Мова рідна,слово рідне.

Тема:Переказ оповідання Б.Вовка»Лінива Оленка»                                                           Мета:продовжувати вчити переказувати оповідання,збагачувати словник дітей дієсловами.

Лінива Оленка

1.Прийшла вранці Оленка в дитячий садок.

– Чого це ти не причесана? – питає вихователька.

– Бабуня не встигла причесати, – каже Оленка.

– А черевички чого брудні?

– Дідусь не почистив.

– А ґудзика чого біля комірця немає?

– То вже я винна, – сказала Оленка. – Забула нагадати мамі, щоб пришила.

Запитання:Про що спитала вихователька у дівчинки?Що їй відповіла Оленка?

Чому у Оленки брудні черевички?Чому оповідання називається»

Лінива Оленка»

2.Заучування прислів’я:»Праця людину годує,а лінь марнує»

Вихователь:Струтинська І.В

Спостереження за кульбабкою

Мета:Продовжувати знайомити дітей з представниками рослинного світу рідного краю.Розширити і уточнити знання про кульбабу. Познайомити з поняттям «лікарська рослина».

1.Розучування вірша Е. Сєрової «Кульбаба».

Носить кульбаба

Жовтий сарафанчик.

Підросте – убратися

В біленьке платтячко:

Легке,повітряне,

Вітерцю слухняне.

2.Дихальна вправа «Подуй на кульбабу»

У яскравий сонячний день

Золотий розквітла квітка.

Дме легенький вітерець –

Захитався наш квітка.

Сильний вітер дме –

Пелюстки хвилює.

07.05.2020 Вихователь:Струтинська І.В.

Художня праця(Ліплення) 

Тема:Ваза для весняних квітів                                                                                         

Мета:вчити дітей ліпити вазу шляхом вдавлювання пальцем у циліндричній

формі та прикрашати виріб візерунками за допомогою стеків.

1.Розглянути букети квітів.Що необхідно для того щоб квіти не зівяли?Які вази є у вас вдома.

2.Мотивація.Зліпимо вазочку для весняних квітів.

3.Розглядання вази,якої форми,розміру,кольору,візерунка.Показ прийомів вдавлювання.

4.Самостійна робота дітей.

Вихователь:Мороз В.Л.         

Любій малечі про цікаві речі

Тема:Країна ображених речей

Мета: формувати знання про цінність кожної речі; навчати дотримуватися порядку й чистоти; розвивати спостережливість, уяву; виховувати охайність.

1.Дітки, сьогодні до нас завітала дівчинка Розумничка, але вона чимось дуже стурбована. Давайте запитаємо її, що ж трапилося? А сталося ось що..

— Дівчинка Розумничка жила в країні Дбайливості, де росли квіти настрою, які мали чарівну силу.Пелюсточки дарували жителям добрий, веселий настрій і всі мешканці були дбайливими, чуйними. Вони жили в злагоді не тільки одне з одним, а й зі своїми речами. Але злий квіткоїд заздрив цим людям і вирішив знищити країну Дбайливості. Він викрав усі пелюстки гарного настрою і зів’яли квіти. Жителі країни дуже змінилися, перестали посміхатися, ніхто вже не доглядав за своїми речами, а речі ображалися на своїх господарів. Ось так і з’явилася країна «Ображених речей».

Діти, а що таке образа? Чи можна побачити її, доторкнутися до неї?

2.Дидактична гра «Вгадай настрій»

3.Розгадування загадок.

1.Кожушок тепленький маю,

П’ять братів туди ховаю,

Як мороз надворі, там

Тепло й затишно братам. (Рукавички.)

2.Зодягає всіх — пухнаста як сніг,

Гріє, а не піч. (Шуба.)

3.Обидва схожі, як брати,

Завжди удвох, куди б не йшли:

Під ліжком, коли люди сплять,

А під столом коли їдять. (Капці.)

4.Дидактична гра «Склади ціле»

06.05.2020 Вихователь : Мороз В.Л.
Чарівні фарби      Тема:Малювання польових  квітів

Мета: продовжувати ознайомлювати з похідними кольорами; поглиблювати знання про квіти рідного краю; формувати навичкироботи з шаблонами; закріплювати поняття «силует», «контур», виховувати товариськість; прищеплювати любов до рідної природи.         1.Дидактична гра «Барвиста галявинка»

1.Прикладіть до альбомного аркуша шаблон квітки та обведіть його.

2.Фломастером усередині обведеної квітки домалюйте всілякі елементи (цятки, гачечки, закрутки, горошинки, хвилі,смужки, клітинки та ін.).

3.Розфарбуйте квітку. Виріжте її.

4.Приклейте свою квітку на заготовлений аркуш зеленого кольору.                                    5Самостійна робота дітей. .

Вихователь:Струтинська І.В.

Бесіда на тему » Чарівна щіточка»

Одного разу в Сашкового друга Миколки заболів зуб. Сашко сказав: «А в мене зуби ніколи не болять. У мене є чарівна щіточка. Моя мама розповіла мені її історію.Щіточку ще дуже давно придумала первісна людина. Вона зробила її зі звичайної палички, але з розпушеним кінцем.У наш час, приміром, в Індії на базарах продають такі щітки з гілок особливого дерева.І тільки перегодом люди винайшли різні гарні щіточки.Є спеціальні правила, за якими потрібно чистити зуби.                                                                                      Починати слід з кутніх зубів. Спочатку почистити їх зсередини, а потім ззовні — щіточкою вгору-вниз, вгору-вниз. Так чистять стіночки чубів. А верхівки чистять колами або петельками. Верхні зуби потрібно чистити знизу вгору, нижні — згори вниз. А після цього слід подбати й про саму щіточку — помити й поставити її в спеціальну підставочку. Нехай, мов той санітар на посту, чекає на свого господаря».

Розучування уривка з вірша М. Крайнюка «Посмішка»

Щітка вліво, щітка вправо, Щітка вліво, щітка вправо,

Щітка вгору, щітка вниз, — Щітка вгору, щітка вниз, —

Робимо важливі вправи: Робимо важливі вправи:

Любий друже, посміхнись! Любий друже, посміхнись!

Посмішка людину красить! З щіткою хто міцно дружить —

Посмішка приносить успіх! Має посмішку ясну.

З посмішкою завжди краще! А також — важливо дуже —

Тож продовжуємо рухи. Не болітиме в них зуб.

05.05.2020   Вихователь : Мороз  В.Л.                                                                                    Дитина в соціумі

Тема:»Мої органи чуття»

Мета:дати уявлення про органи чуття,пояснити де розміщені,яку роль відіграють;розвивати мислення,увагу,виховувати бережливе ставлення до  організму.

Розгадування загадок.

1.Самі мовчать, а нам допомагають почути тих,

хто розмовляє й весело співає.

2.Якщо в мороз,

Шапку не носиш,

Вони почервоніють,

Їх ти відморозиш! .(вухо)

3.Брат з братом

Все життя поруч.

Бачать цілий світ,

А   один одного – ні(очі).

4.Завжди в роті, а не проковтнеш.

5Крутиться-вертиться, а в ополонку не впаде.(язик)

Це все –ваші органи,а для чого вони потрібні?

2.Розповідь-бесіда про призначення органів чуття. Давайте пригадаємо уривок із казки «Лисичка-сестричка»:«Лежить лисичка на возі, а рибка так пахне. Ось вона: рибка за рибкою, рибка за рибкою — всю повикидала».                            Чим же лисичка нюхала? (Носом.)Правильно, діти, у тварин нюх дуже гострий. Для людини нюх теж має важливе значення. Ми можемо за запахом відрізнити неякісну їжу від якісної. Ми відчуваємо приємні і неприємні запахи. А тепер пригадаємо уривок із казки про Лисичку-сестричку і вовка-Панібрата:«Вибігла Лисичка на поле, сіла, виїла мачок із пиріжка, а туди напхала сміття. Стулила його і побігла. От біжать хлопці, товар женуть.

— Поміняйте мені бичка-третячка за маковий пиріжок,— каже лисичка.

— Бичка — на пиріжок?

— Та він такий солодкий, що аж-аж!

— Діти, а як лисичка дізналася, що пиріжок солодкий? (Бесіда з дітьми.)

3.Дидактична гра «Упізнай за смаком»

Вихователь: Струтинська І.В.

Математична скарбничка.   Тема: Подорож по місту Геометричних фігур”

 

– Сьогодні ми відправимось до міста Геометричних Фігур.

1.Дидактична вправа «Чарівна стежина»

– Щоб потрапити до міста Геометричних Фігур потрібно пройти ось по цій стежці із геометричних фігур. Скажіть, з яких геометричних фігур викладена стежка. А іти можна лише по зелених трикутниках.

2.Дидактична вправа «Придбайте квиток і займіть своє місце»

3.Д/г «Відгадай загадку – покажи геометричну фігуру»

«Маю я три сторони і три кути.

Чи мене назвати зможеш ти?» (Трикутник)

«В мене ось такі кути.

Вони схожі, як брати.

І чотири сторони

Однієї довжини» (Квадрат)

«На квадрат я дуже схожий,

Маю теж чотири сторони.

Тільки дві з них протилежні –

Однієї довжини,

А сусідні – різні» (Прямокутник).

4.Д/г «Квіти з геометричних фігур»

– Подивіться ось на цю жовту квітку. Поясніть, чим фігури геометричної квітки схожі і чим відрізняються.(Всі фігури одного кольору, але різної форми – серед жовтих овалів є один круг. Таким чином, зайва геометрична фігура – жовтий круг).

–  Перевіряємо, чи вірно ви підібрали код до скриньки.(На дошці виставляються картки з геометричними квітами, діти по черзі пояснюють свій вибір)

– Скринька відкрилась!Ви вірно відгадали код! Що в ній? (Частування  – печиво різної геометричної форми.)

04.05 2020р.      Вихователь : Струтинська І.В.

Віконечко в природу           Тема :Вплив природи на здоровя людини
Мета:  розширити знання дітей,як корисні чинники впливають на здоров’я людей,розвивати логічне мислення.

1.Зверніть увагу на погоду.  Яка сьогодні погода? Як ми себе почуваємо у таку погоду?

Чим корисне для нас сонечко?Яким повітрям необхідно дихати,щоб воно приносило користь,а не шкоду?Як допомагає нам вода?

2.Д/гра:»Чарівна квітка здоров’я»

Вихователь:Мороз В.Л 

Спостереження за ластівкою

Мета: Вчіть дітей спостерігати за ластівкою. Зверніть увагу на зовнішній вигляд пташки, її характерні ознаки. Виховувайте турботливе ставлення до птахів. 1.Загадка:                                                                                                                         

Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мушок поїдає, За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує./ластівка

 Діти, куди відлітають ластівки?

Де вони зимують?

Що роблять ластівки, коли вертаються з теплих країв   Подивіться, як літають ластівки. Чому вони метушаться?Так ластівки будують гніздо. Вони невтомні трудівниці. Будують гніздо з глини, або землі, змочуючи її слиною. За час будування гнізда приносять у дзьобах до 350 г. глини. У гнізді висиджують пташенят. Коли пташенята підростають, ластівки прив’язують їх, щоб пташенята не випали з гнізда. Пташка відшукує кінське волосся і шматками глини прикріплює до ггнізда, а другий кінець намотує пташеняті на ніжку. Послухайте віршик про те, як ластівки будують гнізда:

Від зорі і до зорі

Все працюють трударі

Ліплять гнізда ластівки,

Ластівки-будівники

Хоч не мають рук,

Дзьобиками стук, стук!

Носять глину і пісок,

Соломинки і пушок

Подивіться, скільки хат

Для майбутніх ластів’ят!

30.04     Вихователь: Мороз В.Л     

Заняття:Любій малечі про цікаві речі.      Тема: Тема. «Моя безпека»                                                Мета: ознайомити дітей з небезпечними предметами, які можуть стати причиною ушкодження здоров’я; закріплювати знання дітей про власну безпеку; вчити бути уважними, обережними.

1.Ігрова ситуація

-Діти, до нас завітала казка незвичайна, повчальна. А чого вона навчає

– скажете після її слухання.

2.Розповідь казки (у супроводі іграшкового вовка)

У казковому царстві сталася пригода. Баба послала діда до лісу по дрова. Він ішов і загубив… Що? Так, рукавичку. А що трапилося далі…. Дивіться. Вовк. Ох, сумно мені в лісі. У всіх звірів є друзі, а мене всі бояться, тікають від мене. І ніхто не хоче дружити зі мною. От ходив до козенят, хотів з ними подружитися, а вони мені двері не відчинили. Чому, діти?

-Ну, нічого я їх перехитрую. Ой, що це? (Рукавичка)

-А що в ній відгадайте?

Сидять у купі хлопці,

Хто хоче світити –

Готові служити. (Сірники).

Чи знаєте, як треба поводитись, коли залишаєтесь самі?

Чи можна самим вмикати телевізор?

А газову піч?

А палити сірники?

3.      Дидактична гра «Що зайве?»

–        Розгляньте предмети, і знайдіть зайві. Відкладіть предмети, якими не можна гратися. Поясніть, чому?

Вихователь:Струтинська І.В.

Заняття :Художня праця(аплікація)                                                                                            Тема:Світлофор                                                                                                         .

Відгадайте загадку

1.В мене є три кольори,

Всі для діла, не для гри.

Пішоходи й водії                                                                                                                                                     Знають правила мої.

Коли колір я міняю –Тих чи інших зупиняю

 1. Приготуй половинку аркуша чорного паперу.
 2. Загни його  на ширину трьох пальців
 3.    Відріж смужку по лінії згину. Так отримаєш основу для світлофора.
 4. Смужку для опори світлофора розріж.
 5. На картон-основу приклей опору й основу світлофора,
 6. За шаблоном або трафаретом обведи та виріж кружечки червоного, жовтого та зеленого кольорів. Приклей кружечки на основу світлофора.
 7. .Перегляньте відео https://yandex.ua/video/search?text=світлофор%20аплікація%20покроково%20відео&path=wizard&parent-reqid=1588027426278543-1522869284748039441900329-production-app-host-sas-web-yp-57&filmId=141024277970642023

29.04    Вихователь:Мороз В.Л.  

Чарівні фарби    Тема:Кульбабка                                                                                                         Мета: Продовжувати знайомити дітей з представниками рослинного світу рідного краю. Розширити і уточнити знання про кульбабу.             Обладнаня:Картинки із зображенням кульбаби. Кулясті шматочки вати і модель кульбаби з зеленого паперу і жовтих серветок. Жовта гуаш, аркуш тонованого в зелений колір паперу. Кола з жовтого картону зображують сонце (3 шт.)Жовта гуаш, тоновані зеленим кольором аркуші паперу,

1.Спостереження за кульбабами.

2. Розучування вірша Є. Сєрової «Кульбаба».                                                                   Носить кульбаба

Жовтий сарафанчик.

Підросте – вбереться

У біленьке платтячко:

Легке, повітряне,

Вітерцю слухняне.

3. Пальчикова гімнастика «Квітка»                                                                      

Кульбаба виріс на галявині,

З’єднати руки, зображуючи «бутон».

Вранці весняним розкрив пелюстки.

Розкрити руки, розтиснути пальці.

Всім пелюсткам красу та живлення

У ритм словами розсовувати і з’єднувати пальці.

Дружно дають під землею корінці!

З’єднати руки тильними сторонами,

поворушити пальчиками – «корінцями».

Вечір. Жовті квіти закривають пелюстки.

Щільно стиснути переплетені пальці.

Тихо засинають, головки опускають.

Покласти руки на коліна.

4.Самостійна робота дітей. Діти малюють жовтою гуашшю на тонованих (зелених) аркушах паперу.

Вихователь:Струтинська І.В.  

Д/гра «Скринька безпеки» Мета:  закріплення знань про небезпечні предмети та способи поводження з ними; розвиток мислення та уяви; виховання відповідального ставлення до свого життя та життя оточуючих.                            Запитання:

1.Чому ти вважаєш цю річ безпечною?

2.Чому ти вважаєш цю річ небезпечною?

3.Як часто ти граєшся з цією річчю?

4.Чи дозволяють батьки тобі гратися з цією річчю?

5.Чому ти граєшся з цією небезпечною річчю без дозволу батьків?

6.Які правила необхідно виконувати при користуванні цією річчю.

НАША ФОТОВИСТАВКА “ВЕЛИКОДНІЙ КОШИК”

На столі – духмяна паска,
А круг неї – писанки.
Уділи нам, Боже, ласки
На всі дні, на всі віки!
Немала у нас родина,
Та молитва всіх єдина:
Хай розквітне Україна,
Як в погожі дні – весна!

Дитяча творчість робить життя дитини багатшим, повнішим, радісним. Пробуджує фантазію , вчить мріяти , придумувати щось нове і невідоме. Ми дякуємо родинам,які прийняли участь у фотовиставці «Великодній кошик», вклали свою фантазію та уміння, творчість та любов.

10.04.2020      Вихователь : Струтинська І.В.
Шановні батьки. Прочитайте дітям  оповідання В. Сухомлинського “Як білочка дятла врятувала” з подальшим обговоренням.
Як білочка дятла врятувала
Серед зими по ла тепліло, пішов дощ, а потім знову замерзло. Вкрилися льодом дерева, зледеніли шишки на ялинках.
Немає чого їсти дятлові: стукає об лід, а до кори не достукається. Б’є дзьобом шишку, а зернятка е вилущуються.
Сів дятел на ялині й плаче. Падають гарячі сльози на сніг, замерзають.
Дивиться білка з дупла – дятел плаче. Стриб, стриб, прибігла до дятла.
– Чого це ти, дятле, плачеш?
– Немає чого їсти, білочко.
Жаль стало білочці дятла. Винесла вона з дупла велику ялинкову шишку. Поклала між стовбуром і гілкою. Сів дятел біля шишки та й ну її молотити дзьобом.
А білочка сидить біля дупла й радіє. І білченята в дуплі радіють. І сонечко в небі радіє.
Запитання до обговорення:
– Про яких лісових мешканців ця історія?
– Чому плакав дятел?
– Хто його врятував?
– Що білочка принесла дятлику?
– Чому раділа білочка та білченята?
Поради щодо використання тексту:
1. Розгляньте ялинову шишку. Де у ній можуть заховатися зернята?
2. Розмова про життя тварин узимку в лісі. Кому стужно взимку? Що більше дошкуляє: холод чи голод?

10.04.2020  Вихователь : .Мороз В.Л.
Консультація для батьків «Граємо всюди»
Ігри – один із засобів виховання і навчання дітей дошкільного віку. Гра для дошкільників – засіб пізнання навколишнього. У грі дитина розвивається фізично, у неї виховується кмітливість, працьовитість, ініціатива. З допомогою ігор вихователь здійснює сенсорне виховання дітей, розвиває пізнавальні процеси (допитливість, розуміння взаємозв’язку найпростіших явищ тощо). Він використовує гру як засіб розвитку мислення, мови, уяви, пам’яті, розширення і закріплення уявлень про навколишнє життя. Враховуючи, що гра є провідною діяльністю дітей дошкільного віку, то в дитячому садку гру можна використовувати в освітній діяльності, в ході режимних моментів, в самостійній діяльності дітей. А як використовувати ігри в домашніх умовах?
«Ігри на кухні»
Використовуючи гру при організації повсякденних домашніх справ можна навчити малюка багато чого корисного і цікавого. Н-р, при приготуванні обіду можна на кухні пограти з дитиною в такі ігри:
«Їстівне-неїстівне».
Мета: розвиток уваги, пам’яті, розширення словникового запасу.
Правила гри: Дорослий називає різні предмети (н-р, картопля, ніж, виделка, торт, каструля і т. п.) дитина в свою чергу повинна відповідати «їстівне» або «неїстівне». Потім можна помінятися ролями.
Відгадуємо «Смачні» загадки.

*В полі народився,
На заводі варився,
На столі розчинився.
Відповідь: Цукор

*Маленьке, здобне
Колесо їстівне.
Я одна його не з’їм,
Розділю хлопцям всім.
Відповідь: Бублик

*Дідусь сміється,
на ньому шубонька трясеться.
Відповідь: Кисіль

 

09.04.2020 Вихователь : Мороз В.Л. ,Струтинська І.В.
1.Бесіда « Тварини – помічники »
Поговоріть з дітками , про користь тварин для людей ( молочні продукти , ліки , вовна , тощо ) . З’ясувати , як впливає використання продуктів тваринництва на здоров’я людей .

2. Аплікація
Тема: «Білка»

– Згадайте, будь ласка, як треба працювати з ножицями?
– Як не можна поводити  себе з ножицями?
Самостійна робота.

08.04.2020

Вихователь : Мороз В.Л.
Малювання
Тема : Квітучі дерева

Спали дерева у мареві синім,

Вітер гойдав їхні віти,

Снились деревам у сні тім чарівнім

Листя зелене та квіти.

 1. Показ виконання роботи
  3. Самостійна робота дітей

08.04.2020

Вихователь : Струтинська І.В.
Спостереження за Сонечком семикрапком


Запитання :
• Що це за істота ? • Який цей жук ?( зовнішній вигляд , колір , форма ) • Чому його так називають ? •


Вивчення вірша та промовки про сонечко
Сонечко , сонечко
Полети на небо ,
Там твої дітки ,
Їдять лаківки .
По одній-кожному
А тобі жодної.

07.04.2020

Вихователь : Мороз В.Л.

Хоч дитина я мала , але маю вже права     «Квітка моїх прав »

2. Читання української казки «Зайчикова хатка »
Жили собі лисиця та заєць. У зайчика була хатка луб’яна, а у лисички — крижана. От прийшла весна. Лисиччина хатка розтанула, а зайчикова стоїть як і стояла. От лисичка і каже до зайчика:
— Пусти мене, зайчику, у свою хатку переночувати.
Пожалів зайчик та й пустив її. А вона взяла та й вигнала зайчика. Іде бідолашний плаче, що аж дороги за сльозами не бачить. А назустріч йому собаки:
— Чого це ти, зайчику, плачеш?
— А як же мені не плакати, коли мене лисичка з хатки вигнала?
— Не плач, ми тобі поможемо.
Пішли вони до хатки. Собаки як загавкають:
— Гав-гав-гав! Ану, лисице, іди геть із зайчикової хатки!
А лисиця їм із печі:
— Як вискочу, як вистрибну, полетить ваша шерсть!
Собаки злякалися і втекли. Заплакав зайчик іще дужче. Аж тут іде ведмідь.
— Чого це ти плачеш? — питає у зайчика.
— А як же мені не плакати, коли мене лисиця із хатки вигнала?
— Не плач, я тобі допоможу.
Зрадів наш зайчик. Пішли вони з ведмедем до хатки. Як загарчить ведмідь:
— Ану, лисичко, геть із зайчикової хатки!
А лисиця йому з печі:
— Як вискочу, як вистрибну, полетить твоя шерсть!
Злякався ведмідь і втік. Сидить зайчик під кущем і гірко плаче. Аж тут іде півник Золотий Гребінець, на плечі косу несе.
— Чого плачеш? — питає.
— А як же мені не плакати, коли мене лисичка з хати вигнала?
— Пішли, я тобі поможу.
— Та де тобі! Собаки гнали, не вигнали, ведмідь гнав, не вигнав і ти не виженеш.
— А я тобі кажу, ходім.
Ось прийшли вони до хатинки. Півник як закукурікає:
— Ку-ку-рі-ку! Іду до хатки лисичку виганяти!
Злякалася лисичка та й каже:
— Іду, іду, ось уже взуваюся!
А півник знову:
— Іду до хатки лисичку виганяти. На плечі косу несу, заріжу, заріжу!
Лисичка відповідає:
— Зачекай, уже одягаюся.
Півник постукав у віконечко, а лисичка як вискочить, як дремене. Подякував зайчик півникові Золотому Гребінцю і сказав:
— Як хочеш, будемо разом жити.
І стали вони разом жити-поживати і добра наживати

 1. Д/гра «Які права порушені ?»
  – Чому зайчик плаче ?
  – Хто поселився у зайчиковій хатці ?
  – Яке право порушила лисичка ?
  Кожен має право на житло , і ніхто не має права вигнати вас із вашої оселі .

07.04.2020

Вихователь : Струтинська І.В.

1. Логічна гра « Покажи і назви хто де ?»

2. Гра «Прості рухи»
Ставши перед дітьми , та обернувшись до них спиною виконуємо рухи .
– Лелеко , лелеко довгоногий ,
Покажи додому дорогу !
– Тупай правою ногою ,
Тупай лівою ногою ,
Знову – правою ногою ,
Знову- лівою ногою ,
Після – правою ногою ,
Після – лівою ногою
Ось тоді прийдеш додому
3. Фізкультхвилинка  «Праворуч , ліворуч»
Виконуються ігрові рухи відповідно до змісту віршованого тексту
Ми праворуч повернулись
І навшпиньках потягнулись ,
Праву ручку підіймаймо ,
Нею сонечко вітаймо
А тепер завзято  й сміло
Повертаймося уліво
Тупніть лівою ногою
Покивайте головою .
Крок на місці – ось такий
Крок ліворуч –  приставний
А тепер крокуймо боком ,
Вже праворуч , тим же кроком
4. Гра «Розклади речі »

06.04.2020

Вихователь : Струтинська І.В.

Дидактична гра «Назвіть ознаки весни»
– Ось до нас зазирнуло сонечко, але чомусь сумне, і промінчиків немає. Давайте ми будемо називати ознаки, і в нас будуть з’являтися промінчики:
• Сніг і лід тане;
• З’являються перші проталини;
• На деревах набухають бруньки;
• Прилітають з теплих країв птахи;
• З дахів будинку капають бурульки;
• З’являються перші квіти;
• Дні стають довшими, а ночі коротшими
. Д/гра «У кого хто ?»
У корови… – теля
У кішки… – кошеня
У собаки… – щеня
У коня… – лоша
У кози… – козеня
У вівці… – ягня
У ведмедиці… – ведмежа
У їжачихи… – їжаченя
У білки.. – білченя
У вовчиці… – вовченя
У зайчихи… – зайченя.
У лисиці… – лисеня.

06.04.2020

Вихователь : Мороз В.Л.

Вивчення вірша К. Перелісної «Песик»
Ой , хто бачив чи ні ?
Утік песик мій
Отакий маленький
І усенький рудий
Білі вушка і ніс
Іще бубличком хвіст
Загадки
* Вдень мовчить , вночі гарчить
* Хто до господаря йде , знати дає

03.04.2020

Вихователь : Мороз В.Л.
Мовленеве спілкування     
Тема : Досліди з землею , піском
1. Досліди з піском
Хід досліду : дитині запропонувати взяти трішки сухого піску , покласти на долоню й розтерти . —- –  Чому розтирається пісок ?
З чого він складається ?
Якого розміру окремі піщинки ?
Якого кольору ?
Чи скріплюються вони в грудку ?

2. Гра «Куди поділася вода ?»
В стаканчик з піском наливаємо води , торкаємося піску .
Якім він став ?
Куди поділася вода ?
Висновок : Вода швидко вбирається в пісок
Дослід з ґрунтом і піском
 
Мета:
 навчити дітей розрізняти вологу та суху землю.
Матеріал: добре зволожена і суха земля.
Хід досліду: Запропонувати дітям взяти в руки дві жмені землі – мокрої та сухої – і стиснути кулаки.
Висновок: волога земля м’яка, зліплюється в грудку, з неї можна витиснути воду. Суха земля- тверда, при здавлюванні розсипається.

03.04.2020

Вихователь : Струтинська І.В.
Загадки для дітей про пісок
*Він жовтенький і сипучий,
У дворі лежить у кучі.
Якщо хочеш — можеш брати
І фортецю будувати,
Тільки воду мусиш мати.
(Пісок)

*З каменів він утворився,
Зернятками на світ з’явився:
Жовтий, червоний, білий
Або світло-сірий.
То морський, то – річковий.
Відгадайте, хто такий!
(Пісок)

*Для веселої дітвори
Привезли до нас у двори,
Я люблю його копати
І пасочку випікати.
Тільки потрібен мені совок.
Що копаю я? – …
(Пісок)

02.04.2020

Вихователь : Струтинська І.В.


Математична скарбничка

Тема : Кількісна , порядкова лічба .Частини доби
Мета : Перевірити засвоєння кількісної , порядкової лічби , знань про геометричні фігури , частини доби . Вчити розрізняти поняття ( вчора , сьогодні , завтра , потім , давно , тепер , раніше ) , та правильно вживати ці слова; Виховувати увагу , самостійність .
Ось завдання перед вами ,
Наші славні малюки ,
Треба рахувати вміло ,
Швидко , правильно і сміло .
1. Д/гра «Порахуй »

Рахуємо прямою та зворотною лічбою . Спочатку всі разом , потім індивідуально .
2. Д/гра «Цифри і числа »


Дитина називає цифру , і викладає відповідну кількість предметів
3. Д/гра «Впізнай фігуру за описом »
Дорослий бере геометричну фігуру , уважно розглядає , і описує її  , дитина повинна за описом впізнати і назвати фігуру .
4. Фізкультхвилинка
Нахились уперед , нахились назад.
І направо і наліво ,
Щоб нічого не боліло ,
Один , два , три , чотири –набираємося сили.
Нахились , повернись
І до друга посміхнись

02.04.2020

Вихователь : Мороз В.Л.

Мета : Удосконалювати вміння визначати наступне та попереднє число . Закріплювати вміння з кількісної та порядкової лічби .

01.04.2020

Вихователь : Мороз В.Л.

Віконечко в природу
Тема : Уже квітень за вікном
1. Розгляд ілюстрації «Природа у квітні »

2. Складання описової розповіді
3. Читання вірша Н.Забіла « Квітень »

Весно, весно! Перші квіти
Розцвітають на землі.
Сині проліски привітно
Зводять вінчики малі.

І хоч, може, буде влітку
Більше квітів запашних,
Та для нас найперша квітка
Наймиліша від усіх.

Ми завжди її помітим,
Весну в дім принесемо.
І тому цей місяць Квітнем
По заслузі ми звемо.

 1. Д/Гра « Слова-родичі »
  (Прочитати дитині спільнокореневі слова, а дитина кожне слово повторює виразно, чітко та повільно, й намагається запам’ятати ) Квітень,квітка,квіточка,квітникар,квітувати, квітучий , квітниковий , квітник ..•Настав другий місяць весни – … (квітень)
  • У лісі з’явилися перші -…(квіти )
  • У рясту – різьблені квіточки та кучеряві фіолетові -… ( квіточки )
  • Лісові галявини – пишні та- …( квітучі )
  • На нашій клумбі  також скоро буде -… ( квітник )
  • Про це подбають старанні -…( квітникарі )
 2. Гра « Небилиці від лисиці »
  Завдання : знайти у кожному реченні невідповідність та пояснити її .
  Закінчилася зима , і настало літо ( після зими настає весна )
  Прокинулися після зимового сну ведмідь , вовк , їжачок ( вовк не спить у зимку )
  Розцвіли на лісових галявинах троянди , проліски , фіалки ( троянди цвітуть влітку , а не весною , і в садку , а не в лісі )
  Прилетіли з вирію шпаки , жайворонки , горобці ( горобці не відлітають у вирій )
  На берізці , ялинці та клені вже розпускаються листочки .(на ялинці не буває листя , на ній гілочки )

Вихователь : Струтинська І.В.

Спостереження за лелекою
Мета : Поглибити знання дітей про лелеку-народний оберіг ;  Про спосіб життя ; Розвивати спостережливість , зв’язне мовлення
Загадка : Ноги , як лопати , хату поверх хати має , рахунок жабам знає

Бесіда .
• Про кого ця загадка ?
• Який це птах за розміром ?
• Якого кольору пір’я ?
• Які він має ноги ? Дзьоб ?
• Що він їсть ? Де живе ?
Читання казки « Про жабку та лелеку »
На великому болоті, що заріс високим очеретом, жила собі -була хвалькувата жабка. З раннього ранку і до пізнього вечора вона голосно кумкала:
– Кум-кум! Я жабка! Я смілива жабка! Я нікого не боюся!
Інші жабки їй відповідали:
– Кум-кум! Так-так! Ти смілива жабка!
Одного разу прилетів на болото лелека, що шукав їжу для своїх маленьких лелеченят. Став він озиратися на всі боки та дивитися,кого б йому вхопити. Інші жабки швидко поховалися від лелеки і тихенько сиділи у воді. Лише хвалькувата жабка вилізла на камінець і почала свою пісню:
– Я жабка! Я смілива жабка! Я нікого не боюся! Я…
Але в цю мить лелека схопив її своїм дзьобом, змахнув великими крилами і поніс жабку до себе у гніздо —  діточкам на вечерю.
Після того ніхто більше жабку не бачив. Недарма кажуть: ” Не хвалися собою, бо будеш з бідою!”

31.03.2020   Вихователь : Струтинська І.В.

Любій малечі про цікаві речі
Тема : Весна любить працьовитих
1. Розгляд картини «Праця навесні»

 1. Д/гра «Що , де сіють ?»

 1. М/гра «Якій інструмент ми візьмемо з собою ?»
 2. Робота над прислівями про працю
 • Де праця, там і щастя
  • Більше справ , а менше слів
  • Нудний день до вечора , коли нічого не робити
  • Весняний день , рік годує

Вихователь : Мороз В.Л.

  Художня праця (Аплікація )
Тема : Трактор
1. Загадка
Кінь сталевий , вівса не просить , але оре і косить ( Трактор)

 1. М/гра « Хто чим керує ?» Відмінювання іменників однини

Водій керує чим ? … ( автомобілем , вантажівкою , автобусом
Машиніст керує ? …( поїздом )
Пілот керує ?…( літаком )
Мотоцикліст керує ? …( мотоциклом )
Капітан керує ?… ( кораблем )
Тракторист керує ?.. .( трактором )
Велосипедист керує ?…( велосипедом )
3. Фізкультхвилинка
Сіли ми у трактор , дир-дир, дир-дир
А тепер в тролейбус сіли , і тихенько покотили : ш-ш-ш-ш
У літах швиденько сіли , і одразу полетіли : ж-ж-ж-ж
Ось на потязі я мчу : чух-чух-чух-чух
Любимо ми мандрувати , але час нам працювати .
4. Самостійна робота дітей

 

30.03.2020
Вихователь : Мороз В. Л.

Мова рідна , слово рідне
Тема : Звуки весни
1. Відгадування загадок
*Розпустилися бруньки
Травичка підростає
У цей час пташки
З півдня прилітають               ( Весна )

*Чорномазий, білодзьобий,
Він за плугом важно ходить.
Сторож вірний, друг полів
Перший вісник теплих днів.   (Грак)

*Ось хатина, в ній – Співак
Як цю пташку звати…            (Шпак)

*Зранку пташечка співає,
Сад й гайочок звеселяє.
У дуплі живе цей птах.
Підкажу тобі… Це – …           (Шпак)

*Хто це у садку скрекоче,
Всі новини знати хоче?
Це хитренька, білобока,
З чорним хвостиком …         (Сорока)

 1. Читання оповідання О. Копиленко «Весна іде »

Ще зовсім недавно важко було сонечку пробитися промінням крізь хмари. Вони волохаті, неначе брудні, нависають над землею, а ми поглядаємо на небо, питаємо:
— Коли ж ти, сонечко любе, розтопиш весь сніг і сріблясті ручайки полинуть у річки, в яри?

Та ось повертаєшся з школи і мружиш очі від яскравого світла. Сонце вже бавиться. Ще не припікає як слід, а тільки лагідно доторкається до обличчя.
Це ж березень місяць прийшов — перший місяць весни! А чи ж розвісили ви шпаківні? Десь уже мчать до нас з далеких країв заклопотані, веселі шпаки. їм треба хатину, щоб вивести своїх діток. Спочатку з’являться самці, а через кілька днів і їхні подруги — самички. Так само прилітають по черзі й жайворонки та зяблики. Теж наші перші весняні гості.

Жайворонки поселяються на ланах, на таловинах. Зяблики в лісах, гайках, парках, садах. Незабаром ми почуємо їхні гучні, веселі, весняні пісні. А які чисті голоси в пташок!

На ще вогких пагорках, на схилах, зацвіли наші перші весняні квіти — мати-й-мачуха. В неї квітки яскраво-жовті, ніби краплини вранішнього сонця. З-під торішнього листя соромливо виставить свою фіолетову квітку волохатий сон. Щоб не боятися нічного холоду, сон надів на себе цю пухнасту шубу.
Погляньте, муха вже гріється на сонечку, ще млява, неповоротка, але вже пряде лапками, гладить ними себе по черевцю. Це вона чепуриться.
А по-справжньому сонце почне оживляти все після 21 березня, коли день дорівнює ночі. А далі дні почнуть збільшуватись, а ночі коротшати… Йде справжня весна, щоб враз перемогти зиму.

 1. Мовленнева гра «Назви весняні місяці »

Вихователь : Струтинська І.В.
 Бесіда : «Природа на весні »

Гра «Підбіжи до дерева , яке я назву »
ХІД ГРИ
Батьки починають розповідати про дерево. Спочатку вони зазначають: який стовбур у дерева, як розташовані гілочки, яке за кольором та формою листя. Опис наводиться в уповільненому темпі для того, щоб діти змогли розглянути всі дерева. Завершивши описувати, запитати у  дитини : «Про яку рослину я розповідала?»
Дитина  повинна назвати дерево та підбігти до нього.

27.03.2020
Вихователь Струтинська І.В.

Мовленеве спілкування
Тема : «Зелений світ країни»
1. Читання вірша М.Познанської «Посадимо гай »

Посадили на горбочку гай —
Сосну й дубки малі!
Високі стануть дерева,
Підіймуться до хмар.

У гаї житимуть сова,
Зозуля і шишкар.
Тут зійдуть проліски ясні,
Фіалки і розмай.

 1. Д/гра «Частини рослини»,

Кожна рослина росте, підростає,
Кожна у ґрунті і корінь свій має.
Знати уже ви, малята, повинні
Й інші важливі частини рослини —
Листя, стебельце чи стовбур, ще й квітку…
Ви пам’ятаєте їх, любі дітки? (Так.)
Запропонувати дітям відповісти на запитання й показати на рослині відповідного виду те, про що йдеться.
Запитання до гри :
Яка частина рослини розміщується в землі? (Корінь.)
У якої рослини є стовбур? (У дерева.)
У яких рослин є стебельце? (У трави та квітів.)
Чи можуть бути у квітів або трав гілки? (Ні, гілки бувають у дерев або в кущів.)
Чи можуть бути квіти на кущах і деревах? (Так.)
На якій частині дерева звивають свої гніздечка птахи? (Угорі, між гілками.)
Яку частину рослин найбільше люблять бджоли? (Квітку.)
На чому в рослин виростають листочки? (На гілочках або на стеблі.)
нагадати  дітям, що всі рослини — наші зелені друзі, тому до них слід ставитися дбайливо.

3. М/гра «Що потрібно дереву?»

4.Заучування скоромовки :

«Росте липа , біля Пилипа ,стоїть клен , біля клена сидить Олена»
5. Гра «Продовж реченя …»

26.03.2020
Вихователь Мороз В.Л.                                                                                            
Тема: «Циліндр. Лічба чотирьох груп предметів. Порівняння предметів за товщиною» Мета: ознайомити з геометричною фігурою циліндром, закріпити уявлення про плоскі та об’ємні фігури.
1) знайомство з геометричною фігурою циліндром. Роздайте діткам кулі та циліндри. Розгляньте уважно ці фігури. Спробуйте покотити уперед-назад, ліворуч-праворуч. Кулі рухаються вільно в різних напрямках. А тепер спробуйте покотити у всіх напрямках циліндр. Розгляньте циліндри. Скільки кругів має циліндр. (Два.)Чим схожі кулі та циліндри? (Вони можуть котитися.)
— Чим вони відрізняються? (Куля котиться в усіх напрямках, циліндр — ні; куля не має кругів, циліндр має два круги)
3дидактична гра «Порівняй» Батькам рекомендується розкласти різні геометричні фігури (площинні та об’ємні). Діти повинні знайти циліндри. Порівняти їх, за якою ознакою вони відрізняються? (За товщиною.)

4) дидактична гра “Назви геометричні фігури

25.03.2020  Аплікація

Вихователь Струтинська І.В.

Тема: “Весняні квіти”

.Відгадування загадок

 1. Із-під снігу визирають

Весну радісно вітають

Квіточки тендітні

Цвітуть в березні і квітні.  (підсніжники)

 1. Фіолетові фіранки

У світлиці та на ганку.

Фіолетові малята

Весту люблять зустрічати.   ( фіалки)

 1. Із зеленої сорочки ,

Що зіткав весною гай

Білі дивляться дзвіночки,

А як звуть їх – відгадай.     (конвалії)

 1. Навесні з’являються,

На вербах розпускаються.

Сіренькі, пухкенькі,

Ніби зайчики маленькі.       (котики)

24.03.2020 

Вихователь Мороз В.Л.

 Мовленнєвий розвиток

Тема: “Ігри ,іграшки ,забави”

   Відгадайте загадку.

Це ваші добрі друзі

Цікаві і яскраві

Сидять вони в куточку

Та й на килимочку.

З ними весело вам гратись

Цілий день в садочку.  (іграшки)

 

Дидактична  гра « Що із чого?»

23.03.2020

Вихователь Струтинська І.В.

Дидактична гра «Знайди зайве»..

Гра «Хто що їть »

20.03.2020 

Вихователь Мороз В.Л.

Пробудження природи.

Давайте пригадаємо як потрібно поводитись в природі.

1.Не топчіть траву і комах котрі в ній живуть.

2.Не ловіть диких тварин і не забирайте їх додому.

3.Не руйнуйте пташині гнізда.

4.Не ловіть комах.

5.Не ламайте гілки дерев та кущів.

6.Не зривайте квітів, особливо перші первоцвіти.

1.Дидактична гра «Назвіть ознаки весни».

Гра «Пори року».

Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)

Зійшли сніги шумить вода

Земля вже квіти викида

Буяє травка молода

Все мертве оживає

Коли це буває. (Весна)

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі

Поля причепурила

Пухнастим снігом вкрила. (Зима)

Теплий, теплий довгий день

Повна миска черешень

Достигає жовтий колос

Демонструє коник голос

І суничка дозріває

Коли це бува? (Літо)

19.03.2020 Малювання

Вихователь Струтинська І.В.

Тема: «Квіти на хустинці ».

Розгляд хустинки

Питання про дітей:

 1. Якої форми хустинку?
 2. Чим прикрашений?
 3. З яких елементів складається візерунок?
 4. Де розташовані квіти?

18.03.2020

Вихователь Мороз В.Л.

Любій малечі про цікаві речі

Тема: «Весна любить працьовитих»

Розгляд картинки «Праця навесні»

Дидактична гра «Де, що сіють та складають навесні?»

Дидактична гра «Що де росте?» (розгляд ілюстрацій та складання невеличких розповідей)

Дидактична гра «Чарівна торбинка» (овочі, фрукти)

Робота над змістом вірша М. Сингаївського «Дощ із краплі починається»

17.03.2020

Вихователь Струтинська І.В.

4.Читання української народної казка “Зайчикова хатка”

 1. Моделювання казки

-Давайте згадаємо казку «Зайчикова хатка». Розкажи, з чого починається казка.

-Правильно.Давайте на першому колі покажемо, що це лисиця, намалюємо гострі вуха і довгу мордочку.

-А що є у зайця, чого немає у інших героїв нашої казки?

-Правильно, давайте намалюємо нашого зайця довгі вуха.

-Що ж відбулося далі?

-А що відрізняє собаку в нашій казці?

-Правильно, давайте домалюємо нашої собаці хвіст колечком.

-Згадуказку казку далі.

-Що ми домалюємо, щоб показати, що це ведмідь?

-Правильно, намалюємо маленькі круглі вуха.

-Продовжуємо казку далі.

-А що є у півника особливого?

-Правильно, намалюємо нашому півнику гребінець, можна підмалювати дзьоб.

-Як закінчується казка?

16.03.2020 

 Вихователь Мороз В.Л.

Мовленнєвий розвиток Бесіда “Дикі тварини”

-Що ви можете розповісти про хутра лисиці? (шерсть у лисиці м’яка, пухнаста, руда.)

-Яка у лисички мордочка? (Мордочка у лисиці гостра, хитра, вушка гострі, схожі на трикутники.)

-Який хвіст у лисиці. (У лисиці хвіст довгий, м’який, пухнастий.)

-Навіщо лисиці такий пухнастий хвіст? (У лисиці хвіст довгий і пухнастий, щоб замітати свої сліди.)

 

А що можна сказати про вдачу лисиці, яка вона в казках? (В казках лисиця хитра, обманщиця.)

В яких казках ми з вами зустрічали лисицю? (“Лисичка з качалкою”, “Колобок”, “Теремок”,” Рукавичка”.)

 Загадки

Наш звір живе у тривозі,

Від біди забирає ноги.

Ну-ка швидко відгадай-ка,

Як звірятко зветься? (заєць)

Хто великий і клишоногий,

Мед дістав з бочки лапою.

З’їв солодкість і ревіти.

А звуть його? (ведмідь)

Ку-ка-ре-ку кричить він дзвінко,

Ляскає крилами голосно.

Курочок вірний пастух

Як звуть його? (півень)

У мене відмінний слух

Гострий погляд і тонкий нюх,

Відразу лізу з кішкою в бійку,

Тому що я (собака)

Скаче по болоту

Зелена скрекотушка.

Зелененькі ніжки

Звуть мене (жабка)

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *